Gosti Erasmus+ projekta TEACHING CREATIVITY IN SCHOOLS so obiskali KROŽEK ZA RAZMIŠLJANJE

V okviru Erasmus+ izobraKROŽEK ZA RAZMIŠLJANJEževanja TEACHING CREATIVITY IN SCHOOLS, inspired by Edward de Bono (In-service training in Ljubljana, 12. 05. – 18. 05. 2019), so v četrtek, 16. 5. 2019, našo šolo obiskali učitelji s Švedske, Hrvaške, Češke ter iz Francije in Portugalske. Tri učiteljice (mag. Marjeta Raztresen, Marija Ogorevc in Tatjana Furjan), ki na naši šoli vodijo krožek za razmišljanje, so skupaj z učenci prikazale, kaj in s katerimi tehnikami so v letošnjem šolskem letu razmišljali in ustvarjali. Učenci so predstavili nekaj de Bonovih tehnik za razmišljanje iz programa CORT1 in CORT4 (PNZ, UVD, NCD, AMI, SDL, DA NE & PO, združevanje, zahteve, ocenjevanje in odstranitev napak). Učenci so predstavili, kako so te tehnike uporabili pri razrednih urah, kreiranju časopisa, pri načrtovanju in sami izvedbi obiska brezdomcev in največjem projektu, ki nastaja ob 90. obletnici naše šole, pripravi sobe pobega. Izvedli smo tudi eno delavnico, prikazali smo tehniko PPP, s pomočjo katere smo izbrali naslov naše sobe pobega. Od 15 idejnih naslovov sta se v finale uvrstila naslova Vodnikova pustolovščina in Vodnikov pobeg. V finalnem krogu je zmagal naslov Vodnikov pobeg. Goste smo nato odpeljali do prostorov, kjer so si nekaj nalog Vodnikovega pobega lahko ogledali. Gosti so bili navdušeni nad našo šolo, našim delom in ustvarjalnim razmišljanjem.

Nekaj utrinkov sodelujočih:

Zoja: Všeč mi je bilo, da smo lahko sodelovali na tem dogodku.
Lena: Najbolj mi je bilo všeč, ko sem se lahko pogovarjala v angleškem jeziku, ki ga obvladam in ko smo delali selfije. Escape room je zelo uspešen.
Sara A.: Všeč mi je bilo, ker smo spoznali učitelje iz drugih držav.
Tira: Meni je bilo zelo všeč, ker sem lahko vadila francoščino, ko sem se pogovarjala s Francozinjo.
Jure: Všeč mi je bilo, da smo lahko sodelovali in spoznali nove ljudi.
Sara J. in Tira: Zelo smo se zabavali, ker smo tudi mi lahko jedli piškote in suho sadje.
Živa: Všeč mi je bilo, da smo lahko bili del te predstavitve in ker smo sodelovali in pokazali kaj znamo.
Tajda: Všeč mi je bilo, da smo lahko sodelovali in da so bili gosti prijazni.
Mila: Zabavno je bilo, ko smo se skupaj z učiteljem s Češke fotografirali.

  • VABILO NA SPLETNO RAZSTAVO GALE SUČIĆ

    VABILO NA SPLETNO RAZSTAVO GALE SUČIĆ

           VABILO          NA SPLETNO RAZSTAVO SLIK GALE SUČIĆ,     Preberi več
  • 1
  • 1
  • 1

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piškotke. Podrobne informacije..