Dragi učenci, spoštovani starši!

Obvestilo o spremenjenem postopku vpisa v SŠ za šole , ki bodo omejile vpis.

Obveščamo vas, da je s sklepom Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) spremenjen postopek v zvezi z vpisom v srednjo šolo za srednje šole, ki bodo omejile vpis. Sprememba postopka se nanaša na primere, ko pride v prvi in/ali drugi krog izbirnega postopka na zadnje mesto več učencev z istim številom točk. Do sedaj se je upošteval uspeh na nacionalnem preizkusu znanja iz slovenščine in matematike. Po novem bodo ti primeri rešeni tako, da se bodo upoštevale zaključne ocene iz predmetov slovenščina, matematika in prvi tuji jezik v 7., 8. in 9. razredu. Skupaj je to maksimalno 45 točk.

OKROZNICA V ZVEZI Z NOVIMI MERILI ZA IZBIRO KANDIDATOV V PRIMERU OMEJITVE VPISA

SKLEP O MERILIH 12.5. 2020

V nadaljevanju so navodila za vpis.

V prilogah vam pošiljamo okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport s pojasnili za postopek vpisa v srednjo šolo ter rokovnik z novimi datumi.
Prosimo vas, da si obe prilogi dobro preberete. Za vprašanja in dodatna pojasnila se obrnite na šolsko svetovalno delavko Vojko Zupančič (Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., tel. št. 041-946-923).
Za lažje razumevanje novih datumov vam v tretji priponki posredujemo poenostavljen rokovnik z novimi bistvenimi datumi za vas.

NAVODILA ZA VPIS V SREDNJO ŠOLO

OBRAZEC (VLOGA) ZA VPIS V SREDNJO ŠOLO

ROKOVNIK POKLICNE ORIENTACIJE VPISA V SREDNJE ŠOLE ZA ŠOL. LETO 2019/2020

- Informativni dan 14. in 15. februar 2020