V torek, 16.6.2020 smo se s skiroji odpravili v mesto. Ob 8:30 smo se z razredom zbrali pred staro šolo. Ko smo dobili malico, smo se z vodičem Kristjanom odpravili na pot. Peljali smo se do Stare cerkve, ki se imenuje cerkev svetega Jerneja. O tej cerkvi smo izvedeli veliko zanimivega. Peljali smo se naprej skozi park Tivoli. Ustavili smo se pri kipu Primoža Trubarja, ki je napisal prvo slovensko tiskano knjigo. Šli smo naprej do parlamenta. Ima portal, kar pomeni okrasje okoli vrat. Čez Tromostovje smo se odpravili do Mestne hiše. Mestna hiša je polna umetnosti. Ena od teh je tudi piserija v zeleni dvorani. V mestni hiši je tudi Robbov vodnjak. Sprehodili smo se skozi park Zvezda do mestnega trga, na katerem smo videli kip svete trojice. Prečkali smo Šuštarski most in izvedeli, da se je nekoč imenoval Mesarski most. Učitelji so nam kupili sladoled, katerega smo z veseljem pojedli. NJAMIIIIII! S sladoledom v roki smo se sprehodili do spomenika Franceta Prešerna. France Prešeren je naš največji slovenski pesnik, napisal pa je tudi slovensko himno. Odpravili smo se naprej do Krekovega trga, na katerem je tudi spomenik Valentina Vodnika. S skiroji smo se odpeljali nazaj do šole na kosilo. To je bil zares super dan!

Ana Plevnik in Kaja Kovač, 5. d

5 D SKIROJI