Kaj storiti v primeru uši

NASLOV

PREDMETNA STOPNJA
Adamičeva 16
☎  01 / 5007 150
📠 01 / 5007 160
is.vv-so@ovtsinjat

RAZREDNA STOPNJA
Vodnikova 162
☎ 01 / 5007 180
☎ 01 / 5007 181

Odjava Prehrane

Prehrano lahko odjavljate: moc.liamg@kindovanarherp
ali
📞
01/5007 189 (org. prehrane)
📞
01/5007 188 (kuhinja)

KAJ STORITI V PRIMERU UŠI

V PRIMERU, DA SE NA ŠOLI POJAVIJO UŠI VAS PROSIMO, DA PRI SVOJEM OTROKU PREVERITE PRISOTNOST TE NADLOGE. V NADALJEVANJU VAM PONUJAMO NEKAJ NASVETOV:

V zadnjih desetih letih se je v vrtcih in šolah pojavnost naglavnih uši podvojila. Kaj storiti, če opazite uši pri svojem otroku:

• takoj povejte učitelju. Nihče ne bo s prsti kazal na vašega otroka, uši niso znak slabe higiene.
  • zoper uši poznamo številne kemične preparate, ki se vtrejo v lasišče. So tako močni, da mnogokrat uničijo tudi gnide, ne pa vedno.
  • držite se navodil in pustite preparat delovati vsaj pol ure. Izperite s šamponom, nato pa z medicinskim glavnikom, ki odpravlja gnide, dodobra prečešite lasišče. Da otroka ne bo cukalo, mu lase namažite z otroškim oljem. Ponovno sperite s šamponom. Na voljo so tudi preparati, ki ne vsebujejo kemikalij in so primerni za otroke z alergijami.
  • čez tri dni postopek ponovite in šele potem gre lahko otrok v šolo.

Če vas zanima še več o preventivi in zdravljenju ob pojavu uši si preberite navodila strkovnjakov še na naslednjih straneh:

Stran Pomurskih Lekarn

LEKARNAR.COM